Son dakika… Önümüzdeki 5 güne dikkat! Aşırı sıcaklar geliyor: Dışarıya çıkmayın

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Artvin, Ardahan, Kars ve Iğdır çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre yağışların; Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Anadolu’da 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

ÖNÜMÜZDEKİ 4-5 GÜNE DİKKAT! AŞIRI SICAKLAR GELİYOR

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün öğleden sonra İç Anadolu ve Karadeniz’in iç kesimlerinde halk arasında kırkikindi diye adlandırılan sağanak yağışlar etkili olacak. Bugünden sonra 1 hafta yağmura hasret kalacağız. Bugünden itibaren iç ve batı bölgelere yaz sıcakları geliyor.

Önümüzdeki 4-5 gün aşırı sıcaklar etkili olacak. 11-16 saatleri arası yaşlılar, çocuklar kalp damar hastaları dışarı çıkmasın. Özellikle Trakya, iç Ege, Güneydoğu, batı Akdeniz pazar Marmara’nın tümü. Aşırı sıcaklar sağlığınızı etkiler. Susuz kalmayın şapka ve güneş gözlüksüz çıkmayın.

İstanbul bugün 27, pazar 30, pazartesi 32 derece. İzmir 33, Antalya 38 dereceye kadar çıkacak. Ankara bugün yağmurlu 23, pazar 29, pazartesi 30 derece”

11 KENTTE SARI ALARM

Amasya, Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kayseri, Niğde, Sivas, Tokat, Yozgat, Kırıkkale

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

İstanbul: Parçalı bulutlu 27

İzmir: Parçalı bulutlu 29

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 24

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 26

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 35

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir